Rozmiar tekstu: AAA
Przewozy kolejowe
Kluczowym obszarem działalności ORLEN KolTrans jest przewóz towarów koleją.
 
Głównym celem naszej działalności jest realizacja danego zamówienia na najwyższym poziomie fachowości, za co odpowiadają kompetentni i doświadczenia pracownicy Firmy. Ponadto cały proces przewozów kolejowych odbywa się zgodnie z zasadami systemu zarządzania bezpieczeństwem, które bezwzględnie przestrzegamy. 
 
Usługi jakie świadczy ORLEN KolTrans to nie tylko transport, ale także wszelkie czynności towarzyszące przewozowi towarów.
 
W ramach usług spedycyjnych oferujemy:
  • planowanie i optymalizację dostaw
  • dobór odpowiedniego środka transportu
  • awizację załadunków i rozładunków
  • pomoc w przygotowaniu dokumentacji
  • bezpieczeństwo ładunków
  • bieżący monitoring 
Spółka oferuje przewozy całopociągowe i drobnicowe zarówno na terenie całego kraju jak i w układzie europejskim. ORLEN KolTrans z sukcesem realizuje przewozy do Czech, Niemiec, czy Rumunii. Wieloletnie doświadczenie, znajomość specyfiki polskiego i europejskiego rynku kolejowego pozwala Spółce na wypracowanie usługi dostosowanej do indywidualnej potrzeby Klienta.
 
ORLEN KolTrans specjalizuje się w transporcie towarów niebezpiecznych (TWR). Działa w oparciu o posiadane certyfikaty i licencje. Priorytetem świadczonych usług przewozowych jest zawsze bezpieczeństwo i terminowość dostawy.
 
Przewozy kolejowe realizowane są w oparciu o posiadaną Licencje na wykonywanie przewozów kolejowych rzeczy nr L/067/2019 wydaną przez Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego.
 
Spółka realizuje przewozy zgodnie z określonymi przez Klienta harmonogramami dostaw,  ponadto prowadzi przewozy kolejowe powiązane z obsługą bocznic lokalnych. Nasza usługa jest dostosowywana do indywidualnych potrzeb Klienta. Dysponujemy lokomotywami manewrowymi oraz lokomotywami przeznaczonymi do ciężkiej pracy towarowej, elektryczne i spalinowe.
 
Spółka posiada własny ośrodek szkolenia i egzaminowania maszynistów, oraz pracowników zatrudnionych na stanowiskach bezpośrednio związanych z prowadzeniem i bezpieczeństwem ruchu kolejowego
 
 
Kontakt:

Dział Handlowy
tel.: + 48 24 256 64 57; tel. kom. +48 697 831 164
 
Dyspozytura - Centrum

tel.: +48 24 256 64 33, tel. kom.:  +48 697 831 167


Młodszy Dyspozytor (Centrum)

tel.: +48 24 256 67 56

Dyspozytura - Południe

tel.: +48 24 201 02 48, tel. kom.:  +48 601 503 690 


Operator Wsparcia Przewozów ( Południe ) 

tel.: +48 24 201 02 48

e-mail; Aleksandra.Cyganek@orlen.pl


 
 

Marki Grupy ORLEN