Rozmiar tekstu: AAA
Przewozy kolejowe
Kluczowym obszarem działalności ORLEN KolTrans jest przewóz towarów koleją.
 
Głównym celem naszej działalności jest realizacja danego zamówienia na najwyższym poziomie fachowości, za co odpowiadają kompetentni i doświadczenia pracownicy Firmy. Ponadto cały proces przewozów kolejowych odbywa się zgodnie z zasadami systemu zarządzania bezpieczeństwem, które bezwzględnie przestrzegamy. 
 
Usługi jakie świadczy ORLEN KolTrans to nie tylko transport, ale także wszelkie czynności towarzyszące przewozowi towarów.
 
W ramach usług spedycyjnych oferujemy:
  • planowanie i optymalizację dostaw
  • dobór odpowiedniego środka transportu
  • awizację załadunków i rozładunków
  • pomoc w przygotowaniu dokumentacji
  • bezpieczeństwo ładunków
  • bieżący monitoring 
Spółka oferuje przewozy całopociągowe i drobnicowe zarówno na terenie całego kraju jak i w układzie europejskim. ORLEN KolTrans z sukcesem realizuje przewozy do Czech, Niemiec, czy Rumunii. Wieloletnie doświadczenie, znajomość specyfiki polskiego i europejskiego rynku kolejowego pozwala Spółce na wypracowanie usługi dostosowanej do indywidualnej potrzeby Klienta.
 
ORLEN KolTrans specjalizuje się w transporcie towarów niebezpiecznych (TWR). Działa w oparciu o posiadane certyfikaty i licencje. Priorytetem świadczonych usług przewozowych jest zawsze bezpieczeństwo i terminowość dostawy.
 
Przewozy kolejowe realizowane są w oparciu o posiadaną Licencje na wykonywanie przewozów kolejowych rzeczy nr WPR/025/2004 wydaną przez Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego, a udostępnianie pojazdów na podstawie posiadanej Licencji na udostępnianie pojazdów trakcyjnych nr UPT/024/2004 wydanej przez Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego.
 
Spółka realizuje przewozy zgodnie z określonymi przez Klienta harmonogramami dostaw,  ponadto prowadzi przewozy kolejowe powiązane z obsługą bocznic lokalnych. Nasza usługa jest dostosowywana do indywidualnych potrzeb Klienta. Dysponujemy lokomotywami manewrowymi oraz lokomotywami przeznaczonymi do ciężkiej pracy towarowej, elektryczne i spalinowe.
 
Spółka posiada własny ośrodek szkolenia i egzaminowania maszynistów, oraz pracowników zatrudnionych na stanowiskach bezpośrednio związanych z prowadzeniem i bezpieczeństwem ruchu kolejowego
 

Regulamin Przewozów Towarowych

Regulamin RPT
 
Kontakt:
Biuro ds. Handlowych
tel.: + 48 24 256 64 57; tel. kom. +48 697 831 164
 
Dyspozytura - Płock
tel.: +48 24 256 64 33, tel. kom.:  +48 697 831 167
 
Dyspozytura  - Trzebinia
tel.: +48 24 201 02 48, tel. kom.: +48 601 503 690
 
 

Marki Grupy ORLEN