Rozmiar tekstu: AAA
„ORLEN - DAR SERCA” po raz kolejny wspiera hospicja

18-12-2017  

20171219koltrans1.pngDwadzieścia sześć placówek opiekujących się chorymi na terenie całej Polski otrzyma wsparcie finansowe na prowadzenie działalności statutowej. Hospicja, które otrzymają pomoc zostały wskazane przez pracowników PKN ORLEN oraz spółek Grupy Kapitałowej. Na budżet dla tych placówek, wynoszący 180 tys. zł, złożyły się darowizny przekazane przez PKN ORLEN, a także Spółki Anwil, ORLEN Południe, ORLEN Centrum Serwisowe oraz ORLEN KolTrans. 

Darowizny otrzymają wszystkie ośrodki, które w ramach programu zgłosili pracownicy. Fundacja pomoże więc dwóm płockim hospicjom: św. Urszuli Ledóchowskiej oraz Caritas Diecezji Płockiej, oraz hospicjum w miejscowości Kraszewo -  Czubaki w okolicach Płocka. (na zdjęciu przedstawiciele tych placówek) Wśród beneficjentów programu znalazło się także Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska, Lubelskie Hospicjum im. Małego Księcia oraz cztery krakowskie: Hospicjum dla dzieci im. Księdza Józefa Tichnera, Alma Spei, Małopolskie Hospicjum dla Dzieci oraz Hospicjum św. Łazarza. We Włocławku pracownicy wskazali Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej, w Krośnie tamtejsze hospicjum prowadzone przez Caritas.  Pomoc trafi także do placówek, które pomagają w Koszalinie, Skierniewicach, Łodzi, Poznaniu, Augustowie, Otwocku, Chorzowie, Złotowie, Rzeszowie, Jaworznie, Jedliczu, Opolu, Nowej Soli, Katowicach i Warszawie.

20171219koltrans2.pngProgram wsparcia hospicjów w Polsce to inicjatywa, której celem jest promowanie idei wolontariatu wśród pracowników Grupy ORLEN, zwrócenie uwagi na potrzeby lokalnych organizacji, a przede wszystkim wsparcie istniejących placówek i poprawa warunków opieki nad osobami chorymi. To już druga edycja programu, który jest realizowany przez Fundację ORLEN - DAR SERCA. Zgodnie z jego ideą, pracownicy zgłaszają poprzez elektroniczny formularz te placówki, które znają i które, ich zdaniem, zasługują na wsparcie.  Jednym z ważnych punktów w aplikacji służącej zgłaszaniu placówek był opis własnej działalności wolontariackiej na ich rzecz. Zgłaszający, których w tym roku było ponad 230, zazwyczaj wskazywali tu jako formę zaangażowania swoje wsparcie materialne, czy to w ramach akcji 1%, czy też bezpośrednich wpłat na konto. Część pracowników deklarowała, iż pomaga w ramach programu grantowego realizowanego przez PKN ORLEN, lub pomaga innym wolontariuszom, ale też samodzielnie odwiedza chorych w zgłoszonej placówce. Kilkanaście osób uznało, że zgłoszenie w programie jest dobrą formułą wsparcia, a tym samym zainicjowania swojego zaangażowania w wolontariat. Kilku pracowników zadeklarowało, iż po przejściu na emeryturę planuje wolontariat na rzecz wskazanego przez siebie hospicjum.

W I edycji programu, realizowanej w ubiegłym roku, 140 pracowników PKN ORLEN wskazało osiem placówek, którym Fundacja przekazała darowizny o łącznej wartości 100 000 zł.

Symbolicznego wręczenia czeków przedstawicielom hospicjów znajdujących się w Płocku i okolicy dokonał Prezes PKN ORLEN Wojciech Jasiński podczas dzisiejszego świątecznego spotkania pracowników PKN ORLEN.

 

« powrót
 
 
 

Marki Grupy ORLEN


Błąd wewnątrz kontrolki: The remote server returned an error: (404) Not Found.line:103