Rozmiar tekstu: AAA
ORLEN KolTrans otrzymał wyróżnienie w Konkursie o Nagrodę Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego „Kultura bezpieczeństwa w transporcie kolejowym”

25-11-2016  

foto-nag301116.pngORLEN KolTrans otrzymał wyróżnienie w pierwszej edycji Konkursu o Nagrodę Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego „Kultura bezpieczeństwa w transporcie kolejowym”

Kapituła konkursu doceniła inicjatywę ORLEN KolTrans polegającą na oznakowaniu taśmami odblaskowymi wszystkich aktualnie eksploatowanych lokomotyw oraz umieszczenie oświetlenia w formie dodatkowej lampy z wiązką mrugającego światła na cysternach znajdujących się na początku składu. Eksperci uznali również, że dzięki oznakowaniu, widoczność składu kolejowego, zwłaszcza w nocy jest lepsza, szczególnie z dużej odległości. Uznano także, że to bardzo dobry i interesujący sposób poprawiający bezpieczeństwo na przejazdach kolejowo-drogowych, ponieważ dodatkowe oznakowanie maszyn sprawia, że inni użytkownicy drogi mogą znacznie wcześniej dostrzec zbliżający się pociąg i w odpowiedni sposób zareagować dojeżdżając do przejazdu. foto-nag301116-2.pngCelem konkursu było nagrodzenie lub wyróżnienie osób lub podmiotów, które swoją pracą lub dzięki wprowadzonym innowacyjnym rozwiązaniom przyczyniają się do podnoszenia kultury bezpieczeństwa w transporcie kolejowym oraz możliwość docenienia i nagrodzenia osób, które swoim zachowaniem lub działaniem zapobiegają zdarzeniom kolejowym.

Nagroda w postaci statuetki została wręczona Dyrektorowi Biura Transportu Krzysztofowi Szczupakowi podczas Konferencji Kultury Bezpieczeństwa w transporcie kolejowym. 


« powrót
 
 
 

Marki Grupy ORLEN