Rozmiar tekstu: AAA
ORLEN KolTrans z nagrodą RZECZPOSPOLITA TSL AWARD

02-09-2021  

ORLEN KolTrans z nagrodą RZECZPOSPOLITA TSL AWARD

Redakcja dziennika „Rzeczpospolita” przyznała 26 sierpnia br. nagrody najlepszym firmom branży TSL. ORLEN KolTrans otrzymała nagrodę za największą dynamikę uzyskaną w 2020 roku w transporcie innym niż drogowy.

​Dziennik „Rzeczpospolita” od ponad ćwierćwiecza nagradza wyróżniające się firmy jednej z najważniejszych gałęzi polskiej gospodarki. Także w tym roku redakcja wyróżniła najbardziej innowacyjne firmy branży, najlepszego pracodawcę, człowieka roku firmę, która dokonała najważniejszej inwestycji w rozwoju infrastruktury logistycznej oraz firmy o największej dynamice rozwoju. W ramach tej ostatniej właśnie, specjalnie powołana kapituła, w skład której weszli znawcy tej gałęzi przemysłu oraz przedstawiciele branżowych stowarzyszeń nagrodziła ORLEN KolTrans.

Dla Spółki jest to znaczące wyróżnienie. Za każdym sukcesem firmy stoją ludzie i to przede wszystkim dzięki zaangażowaniu Pracowników ORLEN KolTrans udaje się budować silną i konkurencyjną Spółkę. To Pracownicy ORLEN KolTrans stanowią jej największy kapitał.

Sukcesu tego jednak nie należy przypisywać wyłącznie ORLEN KolTrans, gdyż tak znaczącej dynamiki wzrostu przewozów Spółki nie udałoby się osiągnąć, gdyby nie bliska i bardzo dobra współpraca ORLEN KolTrans z Logistyką PKN ORLEN. W ramach realizacji Strategii maksymalizacji udziału własnej Spółki ORLEN KolTrans w przewozach paliw i petrochemii, w niespełna 2 lata udział Spółki w tych przewozach wzrósł z 50% na ponad 90%. Realizacji nie przeszkodziła pandemia Covid-19, a przejmowanie relacji przez Spółkę odbywało się na konkurencyjnych do rynku warunkach. W efekcie zarówno Spółka, jak i PKN ORLEN odnotowały wymierne korzyści finansowe, jak również istotne podniesienie jakości i niezawodności przewozów kolejowych.  

Nagrodę podczas III Spotkania Liderów Branży TSL odebrał Pan Błażej Krawczyszyn – Dyrektor Wykonawczy ds. Logistyki PKN ORLEN S.A./ Przewodniczący Rady Nadzorczej ORLEN KolTrans S.A. oraz Pani Hanna Mazur – Członek Zarządu ORLEN KolTrans S.A.


              4R5A6520.jpg


​​​​

TSL

« powrót
 
 
 

Marki Grupy ORLEN


Błąd wewnątrz kontrolki: The remote server returned an error: (404) Not Found.line:103