Rozmiar tekstu: AAA
Człowiek – filar kultury bezpieczeństwa

14-12-2021  


Maszynista z ORLEN KolTrans Dariusz Szymański został wyróżniony w V edycji konkursu Kultury Bezpieczeństwa za szczególną dbałość o bezpieczeństwo w transporcie kolejowym.    

Celem konkursu organizowanego przez Urząd Transportu Kolejowego oprócz nagradzania osób lub przedsiębiorców najbardziej aktywnych w podnoszeniu bezpieczeństwa w transporcie kolejowym, jest wyróżnianie pracowników odznaczających się niebywałą dbałością o bezpieczeństwo, szczególnym respektowaniem podstawowych zasad kultury bezpieczeństwa, współżycia społecznego, a nade wszystko odpowiedzialnością za siebie i za innych. 

ORLEN KolTrans w tym roku do konkursu zgłosił ​ maszynistępojazdów trakcyjnych Dariusza Szymańskiego. W czerwcu br. uratował mężczyznę, który chciał się targnąć na swoje życie. 

Gdy pan Dariusz zauważył na torach człowieka, natychmiast uruchomił nagłe hamowanie, zatrzymał pociąg i wyszedł do mężczyzny, żeby zająć się nim aż do przyjazdu odpowiednich służb. – Wysłuchałem jego historii, przekonałem, że ma dla kogo żyć. W momencie, gdy przyjechały służby i zaopiekowały się mężczyzną, odetchnąłem z ulgą, poczułem satysfakcję, że udało się pomóc, a właściwie uratować życie temu człowiekowi – wspomina Dariusz Szymański, który za swoją postawę został wyróżniony przez Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego.


                          IMG_5909.jpg


 ​

​​

Wyróżnienie

« powrót
 
 
 

Marki Grupy ORLEN