Rozmiar tekstu: AAA
Synergia ORLEN KolTrans i Unipetrol Doprava.

14-05-2019  

Dwie spółki należące do PKN ORLEN - KolTrans oraz czeski Unipetrol Doprava – rozpoczęły kolejny etap współpracy, który ma przynieść wymierne korzyści dla obu stron. 

Obie te spółki to kolejowi przewoźnicy. Zajmują się obsługą rynku w danym kraju. Istotną część przewozów stanowią relacje transgraniczne realizowane m.in. z PKN ORLEN i ORLEN Południe do Unipetrol w Kralupach i Litvionowie oraz w relacjach odwrotnych.

Spółki posiadają lokomotywy wielosystemowe (pojazdy mogą poruszać się po obu stronach granicy), uznano więc, że trzeba korzystać z nich jak najczęściej. Dzięki temu skraca się czas na samo  przekraczanie granicy. W efekcie teraz każdy możliwy pociąg transgraniczny prowadzony jest jedną lokomotywą na całej relacji. Wcześniej trzeba było je wymieniać, a przez to cały transport się wydłużał.

Dzięki temu pomysłowi, przewozy realizowane są szybciej, a co za tym idzie - po niższych kosztach.

Ale to nie koniec współpracę pomiędzy naszymi kolejarzami. Więcej wspólnych działań będzie przy wynajmie wagonów. Po Polsce mają jeździć wagony, które w danym czasie nie będą wykorzystywane w Czechach.

Kolejnym obszarem współpracy będzie również działalność utrzymania i serwisu wagonów. ORLEN KolTrans już niebawem będzie gotowa do wykonywania napraw głównych wagonów oraz świadczenia usług mycia cystern w nowoczesnej myjni. A skorzystają z tego również pociągi z Czech.

V__094C.jpg


synergia

« powrót
 
 
 

Marki Grupy ORLEN


Błąd wewnątrz kontrolki: The remote server returned an error: (404) Not Found.line:103