Rozmiar tekstu: AAA
ORLEN KolTrans i Urząd Transportu Kolejowego wspólnie dla dzieci

12-02-2016  

Orlen KolTrans podjął współpracę z UTK przy realizacji programu edukacyjnego „Kolejowe ABC”. Wspólnymi siłami chcemy przekazać dzieciom i młodzieży kompleksową wiedzę na temat kolei i bezpiecznego zachowania w pobliżu torowisk.
Od 2013 roku UTK prowadzi  swój autorski program „Kolejowe ABC”. Podczas prelekcji w gimnazjach, szkołach podstawowych i przedszkolach poprzez zabawę i interakcję uczy, jak bezpiecznie poruszać się po terenie kolejowym. Zapoznaje dzieci i młodzież ze znaczeniem znaków znajdujących się przed przejazdem kolejowym i edukuje, jak radzić sobie w niebezpiecznych sytuacjach.
W lutym 2016 roku rozpoczęliśmy współpracę z UTK. Do końca tego roku szkolnego wspólnie przeprowadzimy dziesięć prelekcji w placówkach w Płocku i jego okolicach.
Współpraca ma na celu objęcie jak najszerszego grona dzieci i młodzieży edukacją na rzecz poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Priorytetem jest m.in. poprawa bezpieczeństwa na przejazdach oraz obszarze kolejowym, która przełoży się na wzrost świadomości społecznej w tym zakresie. Dzisiejsza edukacja dzieci i młodzieży ma bowiem bezpośredni wpływ na wzrost odpowiedzialności i rozwagę kierowców oraz pieszych.
Po każdej odbytej prelekcji dzieci otrzymają materiały edukacyjne, w tym m. in.: kolorowanki i książeczki, które pomogą im utrwalić nabytą wiedzę, odblaskowe kamizelki, zawieszki i opaski na rękę, dzięki którym dzieci będą bardziej widoczne, a co za tym idzie – bardziej bezpieczne na drodze. Gadżety są dedykowane dla wszystkich dzieci biorących udział w zajęciach „Kolejowego ABC”. Zainteresowanym nauczycielom będą wręczane scenariusze zajęć, aby w kolejnych latach efektywnie kontynuowali prowadzenie zajęć.
 

Ogólne

« powrót
 
 
 

Marki Grupy ORLEN