Rozmiar tekstu: AAA
Kolejowe ABC po wakacjach

12-10-2016  

abc-foto-1016.jpgSpółka Orlen KolTrans, która jest partnerem programu „Kolejowe ABC”, kontynuuje edukację dzieci i młodzieży w placówkach edukacyjnych na terenie Płocka i okolic.

We wrześniu odbyła się pierwsza po wakacjach lekcja w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Wyszynie. Dzieci z klas IV zostały zapoznane z zasadami bezpiecznego zachowania w pobliżu torów i przejść kolejowych, a także z prawami pasażerów. Największym zainteresowaniem dzieci cieszyło się wystąpienie funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei, którzy opowiadali o swoich obowiązkach służbowych oraz zaprezentowali przydatne w pełnieniu służby narzędzia pracy. Po zakończeniu prelekcji wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w zajęciach, gadżety związane z koleją oraz kamizelki odblaskowe

W ostatnim roku szkolnym przedstawiciele Urzędu Transportu Kolejowego przeprowadzili wraz z przedstawicielami ORLEN KolTrans i funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei dziesięć prelekcji w których udział wzięło około 600 dzieci. W tym roku ORLEN KolTrans planuje odwiedzić kolejnych dziesięć placówek edukacyjnych.

Kolejne relacje już niebawem.

« powrót
 
 
 

Marki Grupy ORLEN