Rozmiar tekstu: AAA
Fotorelacja – Kolejowe ABC

20-06-2016  

„Kolejowe ABC” poznały już nie tylko płockie przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 11 oraz Miejskiego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 w Płocku, ale również uczniowie szkół podstawowych nr 3, nr 22 im. Janusza Korczaka, nr 5 oraz nr 12 w Płocku.

Przedstawiciele spółki ORLEN KolTrans wraz z Zespołem Kolejowego ABC z Urzędu Transportu Kolejowego poprowadzili zajęcia edukacyjne o bezpieczeństwie na kolei już po raz kolejny. Podobnie jak w przypadku poprzednich zajęć dzieci utrwalały i pogłębiły wiedzę na temat znaczenia znaków drogowych, które mogą spotkać przed przejazdem kolejowym. Dowiedziały się również jak należy zachowywać się na dworcu, na peronie czy w pociągu, a także jak bezpiecznie spędzać czas wolny. Poznały także sześć podstawowych praw pasażerów jakimi są bezproblemowy zakup biletu, uzyskanie informacji, uzyskanie odszkodowania w przypadku gdy pociąg się spóźnia lub został odwołany, pomoc przed oraz w trakcie podróży, prawo do złożenia skargi oraz do bezpiecznej podróży.

Jak wynika z relacji naszych pracowników wcielających się w rolę kolejowych nauczyciel, uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach, a także odgadywali zagadki Maszynisty Instruktora i prelegentek z Zespołu Kolejowego ABC. Dowiedzieli się, jak szybki jest pędzący pociąg oraz jaką wagę mają lokomotywa i wagon.

Zobaczyli również, jakie mogą być skutki nieodpowiedzialnych zabaw takich jak np. ustawianie przeszkód na torach.  Obejrzeli graficzną symulację wypadku kolejowego jak zderzenie lokomotywy z samochodem osobowym. Ponadto dowiedzieli się, jak ważne jest dla pieszych noszenie odblasków.

Uczniowie wysłuchali także pogadanki na temat pracy i roli funkcjonariuszy ze Straży Ochrony Kolei, poza tym z bliska zapoznały się z ich narzędziami pracy.

Po prelekcji uczniowie chętnie założyli otrzymane kamizelki odblaskowe, po czym pozowali do zdjęcia grupowego.

m_DSCN4878.jpg m_DSCN4889.jpgm_IMG_7700.jpg

 

m_IMG_7708.jpgm_IMG_8664.jpgm_IMG_8877.jpg

 

 
 

 

« powrót
 
 
 

Marki Grupy ORLEN