Rozmiar tekstu: AAA
ORLEN KolTrans zdobył 1. miejsce w konkursie „Dobre Praktyki BHP 2019”.

04-03-2020  

Zgłoszona przez ORLEN KolTrans praktyka dotycząca modernizacji stanowiska napraw wózków wagonowych została doceniona przez jury w konkursie „Dobre Praktyki BHP 2019” i zajęła I miejsce w kategorii „Najciekawsza Techniczna Dobra Praktyka”.

Inicjatorem i organizatorem konkursu był Dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Higieny Pracy PKN ORLEN.

Nagrodzona praktyka KolTrans polega na modernizacji stanowiska rewizyjnego wagonów cystern, poprzez wykonanie kanału o głębokości ok. 0,5m oraz zakupie nowoczesnych mobilnych podnośników śrubowych. Celem projektu była poprawa ergonomii i bezpieczeństwa pracy w trakcie wykonywania czynności związanych z przeglądem rewizyjnym wagonów.

Podczas napraw prace wykonywane były do tej pory  w pozycji leżącej przy użyciu leżanki warsztatowej lub w pozycjach kucznych czy  klęcznych czyli  obciążających organizm. Długie i częste wykonywanie prac  w takich warunkach  zwiększało ryzyko urazów i dolegliwości.

 

Celem Konkursu była promocja dobrych praktyk z zakresu bezpieczeństwa, które skutecznie wspomagają bezwypadkową i proaktywną kulturę bezpieczeństwa pracy. Konkurs promuje także Spółki Grupy ORLEN, które wyróżniają się na tle innych firm poprzez aktywne i innowacyjne podejście do problemów bezpieczeństwa oraz stanowią przykład do naśladowania  zarówno w obszarze stosowanych praktykach technicznych jak i organizacyjnych.  

Nagrodę odebrał Członek Zarządu ORLEN KolTrans – Leszek Jakubów podczas corocznej narady obszaru bezpieczeństwa Grupy ORLEN.​

DS_61071_1.jpg fot (35 of 61).jpg  fot (46 of 61).jpg

BHP

« powrót
 
 
 

Marki Grupy ORLEN


Błąd wewnątrz kontrolki: The remote server returned an error: (404) Not Found.line:103