Rozmiar tekstu: AAA
ORLEN KolTrans na sportowo

02-05-2018  

DSCF4205-0205.png22 kwietnia br. odbył się kolejny, już szósty, ORLEN Warsaw Marathon. Jest to coroczne Narodowe Święto Biegania, w którym bierze udział ponad 20 tys. uczestników. W tym gronie znalazło się również 3 biegaczy z ORLEN KolTrans, którzy wystartowali w biegu na 10 km. Dystans ten pokonało ponad 6,5 tys. biegaczy, a nasi pracownicy uzyskali następujące wyniki:  

  • 1379 miejsce gen. Michał Pankowski    - czas- 46 min.30 sek.  
  • 1892       -„-              Stanisław Dymek        -   „    -48   „     27 „
  • 2863       -„-              Marcin Wasiński          -   „    -51   „      30 „.

Natomiast 28 kwietnia w Nowym Duninowie odbył się II Cross Duathlon –„Leśne Wydmy-2018”. Są to zawody, w których uczestnicy dwukrotnie biegają i jeszcze jeżdżą na rowerach. Najpierw muszą przebiec  5 km dystans przełajowy, potem przejechać prawie 20 km leśnymi duktami i znowu biec, ale tym razem dystans krótszy - bo jedynie 2 km. Zawody te są organizowane na wzór najtrudniejszego duathlonu na świecie, jaki odbywa się corocznie we wrześniu w szwajcarskiej miejscowości Zoffingen. Szwajcarskie dystanse jednak są znacznie dłuższe, bo odpowiednio wynoszą - najpierw 10 km biegania, potem 150 km na rowerze i znowu bieg, ale tym razem aż 30 km. Kilka lat temu brał udział w takich zawodach nasz pracownik - Stanisław Dymek, zajmując 7 miejsce w swojej kategorii wiekowej. 
 W zawodach w Nowym Duninowie wystartowało ponad 100 uczestników z całej Polski. Z ramienia ORLEN KolTrans, który był jednym ze sponsorów tej imprezy, brał udział Stanisław Dymek, który może ten występ zaliczyć do udanych. Pan Stanisław zajął 29 miejsce w klasyfikacji generalnej i 3 w swojej kategorii wiekowej z czasem 1 godz.22 min.29 sek. Zwycięzca całych zawodów – Lech Michał z klubu AM Cycling Team uzyskał czas 1 godz.07 min., ale był on o 35 lat młodszy od naszego zawodnika.
„Na pierwsze miejsce nie miałem szans, w obecnej dyspozycji. Jednak byłem bliski zajęcia 2 miejsca w swojej kategorii. Na drugim biegu chwyciły mnie przykurcze łydek i rywal, który zajął drugie miejsce , nieznacznie mi uciekł” -  tak opowiadał mi zaraz po zawodach Stanisław Dymek. 

« powrót

 
 
 

Marki Grupy ORLEN