Rozmiar tekstu: AAA
Nowe Kutruffy podnoszą wagony w ORLEN KolTrans

02-10-2018  

​Dział Napraw Wagonów ORLEN KolTrans Sp. z o.o. od dnia 01.10.2018 dysponuje trzecim stanowiskiem przeglądowo - naprawczym wagonów cystern kolejowych, które wyposażone jest w nowoczesne, mobilne podnośniki śrubowe Kutruffa o łącznym tonażu 60 ton. Podnośniki Kutruffa to popularne określenie śrubowych, kolumnowych  podnośników kolejowych, które od dziesięcioleci umożliwiają podnoszenie wagonów, lokomotyw a nawet całych składów. Prosta budowa i duży udźwig sprawia, że są najczęściej wybierane do obsługi taboru kolejowego. Uruchomienie dodatkowego stanowiska pozwoli na zwiększenie napraw okresowych wagonów własności ORLEN KolTrans dzierżawionych dla PKN ORLEN oraz wykonywanie większej liczby usług dla klientów zewnętrznych.

ORLEN KolTrans Sp. z o.o. dysponuje nowoczesnym zapleczem technicznym, które stale jest uzupełniane i modernizowane. Spółka posiada specjalistyczne stanowiska naprawcze, kontrolne i pomiarowe. Gwarancją dobrze wykonanej pracy są wykwalifikowani pracownicy, tworzący profesjonalny zespół. Dzięki ich doświadczeniu i stale podnoszonym kwalifikacjom możemy zapewnić naszym klientom szybką i kompleksową obsługę. Posiadamy wdrożony system jakości spawania pojazdów szynowych zgodnie z normą PN-EN 15085, PN-EN-ISO – 3834 oraz system utrzymania wagonów zgodnie z  VPI jak również system utrzymania wagonów MMS zgodnie z dyrektywą 2004/49/WE Parlamentu Europejskiego i Rady. Dział Napraw Wagonów ORLEN KolTrans chce jeszcze w tym roku zwiększyć wachlarz wykonywanych napraw okresowych o naprawy w zakresie P5/G4.0., co pozwoli na dodatkowe zyski i oszczędności dla Spółki.

Do szerokiego wachlarza usług ORLEN KolTrans należą również usługi w zakresie serwisu i napraw taboru kolejowego, czyszczenia cystern kolejowych i autocystern oraz dzierżawa taboru kolejowego.

IMG_20181001_153224.jpgIMG_20181001_174127.jpg 
 

 

 

« powrót

 
 
 

Marki Grupy ORLEN