Rozmiar tekstu: AAA
Duathlon „Leśne Wydmy” Nowy Duninów

21-09-2017  

DSC03112-0921.JPGStanisław Dymek pracownik ORLEN KolTrans uzyskał bardzo dobry wynik w Duathlonie organizowanym przez Płockie Towarzystwo Triathlonu PTT DELTA oraz Gminę Nowy Duninów. Zawody w których udział wzięli sportowcy z różnych stron kraju polegały na przebiegnięciu 5 km, przejechaniu na rowerze 28 km oraz ponownym przebiegnięciu dystansu około 2,4 km.

Jak mówi pan Stanisław, najbardziej doświadczony zawodnik płockiego klubu, uzyskany czas i miejsce na mecie w połowie stawki startujących zawodników jest dużym sukcesem, tym bardziej, że w ciągu ostatnich dwóch lat miał przerwę związaną z problemami zdrowotnymi.

W gronie ponad 70 zawodników nasz pracownik w kategorii 50+ zajął 36. miejsce z wynikiem o niespełna 21 minuty słabszym niż zwycięzcy, którym został Michał Lech z Warszawy z czasem 1 godzina 29 minut i 44 sekundy. 

Pan Stanisław po dłuższej przerwie powraca do zdrowia oraz formy. Choć zdaniem uczestników przed startem należał do faworytów tej kategorii wiekowej, gdyż w poprzednich latach zdobywał już medale zarówno w mistrzostwach Polski w Duathlonie, jak i triathlonie. Przypomnijmy, pan Stanisław był także jednym z zawodników, którzy po raz pierwszy w historii reprezentowali nie tylko ORLEN, ale i Polskę na europejskich igrzyskach olimpijskich w Atenach w 2005 roku. Nasz pracownik wygrał wówczas bieg na 5 km. I wyprzedził stawkę o 5 min. Po biegu nie krył wzruszenia. - Obawiałem się tego biegu, bo niedawno miałem operację kolana, ale jak widać, moje przygotowania nie poszły na marne - powiedział. - Wygrać w Atenach jakąkolwiek konkurencję jest dla zawodnika czymś niesamowitym. Jakby nie patrzeć, Ateny to miasto olimpijskie, mówił po przyjeździe do Polski.

Według uczestników tegorocznego Duathlonu, niewątpliwie największą atrakcją dla zawodników była trasa rowerowa. Bardzo urozmaicona, obfitująca w podjazdy, zakręty i częstą zmianę nawierzchni. Start główny poprzedził wyścig biegowy dla dzieci ze szkół podstawowych o długości ok. 1km.  Dla pozostałych młodych uczestników największą atrakcją był autobus naukowy, w którym dzieci mogły podpatrzeć doświadczenia z dziedziny chemii i fizyki pod okiem doświadczonych studentów z firmy Smart Lab - centrum edukacji.

Nagrody w Duathlonie wręczali przedstawiciele sponsorów, w tym m.in. pan Tomasz Gościniak – Członek Zarządu ORLEN KolTrans.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy!
Wszystkie wyniki znajdują się na stronie:
https://foxter-sport.pl/cross-duathlon-lesne-wydmy

« powrót

 
 
 

Marki Grupy ORLEN


Błąd wewnątrz kontrolki: The remote server returned an error: (404) Not Found.line:103