Rozmiar tekstu: AAA
Dobre praktyki ORLEN KolTrans wśród najlepszych w Raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu

18-04-2017  

​Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” stanowi największy w Polsce przegląd działań biznesu społecznie odpowiedzialnego w danym roku, który został ogłoszony po raz 15. Jubileuszowa edycja raportu zawiera opisy praktyk 180 firm, które swoje działania realizowały w 2016 roku.


Podobnie jak w minionych edycjach praktyki z raportu zostały uporządkowane według siedmiu obszarów normy ISO 26000: ład organizacyjny, prawa człowieka, praktyki z zakresu pracy, środowisko, uczciwe praktyki operacyjne, zagadnienia konsumenckie, zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej.  W tym roku natomiast raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” dodatkowo połączony został z globalnymi 17 Celami Zrównoważonego Rozwoju (Sustainable Development Goals - SDG), ustanowionymi przez ONZ w 2015 roku.
Z ramienia ORLEN KolTrans do raportu zgłoszone zostały dwie inicjatywy:

  • Taśmy odblaskowe na lokomotywach – To pomysł na oklejenie taśmami odblaskowymi wszystkich aktualnie eksploatowanych lokomotyw oraz umieszczenie oświetlenia w formie dodatkowej lampy z wiązką mrugającego światła w celu poprawy widoczności składu.
  • Kolejowe ABC - Program edukacyjny skierowany do najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Adresatami działań są dzieci uczęszczające do przedszkoli, szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Celem tej inicjatywy jest propagowanie zasad bezpieczeństwa oraz wzorców odpowiedzialnego zachowania na obszarze stacji kolejowych, przystankach i przejazdach kolejowych.
    Zachęcam do zapoznania się z całym raportem.


Wersja PDF raportu: odpowiedzialnybiznes.pl/publikacje/raport-2016/

« powrót

 
 
 

Marki Grupy ORLEN


Błąd wewnątrz kontrolki: The remote server returned an error: (404) Not Found.line:103