Rozmiar tekstu: AAA
O Firmie
ORLEN KolTrans jest spółką z branży kolejowej należącą do Grupy Kapitałowej Polskiego Koncernu Naftowego ORLEN S.A. PKN ORLEN dysponuje pakietem większościowym – 99,9% udziałów Spółki. ORLEN KolTrans na rynku działa od 2001 roku. Swoim Klientom oferuje kompleksową usługę w zakresie transportu kolejowego obejmującą krajowy i międzynarodowy transport towarów koleją, serwis i naprawę taboru kolejowego, dzierżawę wagonów, obsługę bocznic i spedycję.
 
Obecnie ORLEN KolTrans dysponuje flotą 62 lokomotyw i 600 wagonów cystern. Zatrudnia ponad 300 osób. Posiada nowoczesny tabor elektryczny oraz zmodernizowany tabor spalinowy. Eksploatuje 12 rodzajów wagonów cystern – przetestowanych pod względem wymogów bezpieczeństwa. Każdego dnia uruchamiane ok. 14 pociągów z logo Spółki. Przewozi produkty rafineryjno – petrochemiczne na poziomie 300 tys. ton/msc. Jest obecna nie tylko w Polsce, ale także zagranicą. Swoją działalność prowadzi w oparciu o regulamin przewoźnika towarowego oraz uzyskane certyfikaty i licencje. 
 
Potencjał Spółki budowany jest poprzez ciągłe unowocześnianie posiadanej floty kolejowej i inwestycje w nowe technologie. ORLEN KolTrans ma świadomość, że nakłady w nowoczesny tabor wpływają nie tylko na bezpieczeństwo i niezawodność, ale także na optymalizację kosztów transportu.
 
 
 
 

Marki Grupy ORLEN


Błąd wewnątrz kontrolki: The remote server returned an error: (404) Not Found.line:103