Rozmiar tekstu: AAA
Osiągnięcia sportowe Stanisława Dymek

31-10-2018

Stanisław Dymek, wieloletni pracownik naszej firmy wrócił do formy fizycznej i odnosi kolejne sukcesy w biegach ulicznych oraz w triathlonach na dystansach krótkich. Kilka lat temu Stanisław Dymek był rekordzistą i mistrzem Polski w swojej kat. wiekowej w triathlonie na dystansie długim, tzw. Ironman: 3,8 km pływania, 180 km jazdy rowerem oraz bieg maratoński, czyli 42 km i 195 m. Po rocznej przerwie spowodowanej chorobą i kontuzjami powrócił do triathlonu w wielkim stylu. Tym razem w wersji najkrótszej, czyli: 500 m pływania, 25 km jazdy rowerem i 5 km biegu. Stanisław po 6 startach zajął 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej /M-60/,  a33 w klasyfikacji generalnej na 1016 startujących triathlonistów w serii zwanej Garmin Ironmen Triathlon Do ostatnich osiągnięć sportowych naszego pracownika możemy zaliczyć również 3 miejsce w swoje kategorii wiekowej, a 79 w klasyfikacji generalnej w biegach w Augustowie.

W klasyfikacji końcowej cyklu zajął ostatecznie 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej oraz 49 miejsce na ponad 1000 uczestniczących zawodników. Wrzesień przyniósł kolejne sukcesy. W Nieporęcie wystartował w triathlonie na dystansie 2-krotnie dłuższym, gdzie zajął 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej. W Maratonie Berlińskim natomiast, w którym został ustanowiony nowy rekord świata na dystansie 42 km 195 m  wynoszący 2godz.01 min i 37 sek. na ponad 40 000 uczestników znalazł się wśród pierwszych 15 000, biegnąc treningowo.

Przykład Stanisława Dymka udowadnia , że w sporcie nie ma rzeczy niemożliwych, gdy podyktowany jest pasją, determinacją i ciężką pracą.